
Česko má mnohonásobně více nadaných dětí, uvádí studie. Koho školství nejvíce přehlíží?
Zesnulého herce Jiřího Bartošku a zpěváka Karla Gotta spojovalo mnohé. Patřili k výjimečným umělcům, měli obrovské charisma a těšili se úctě a respektu nejen od široké veřejnosti, ale také od svých kolegů. Oba navíc bojovali se stejnou nemocí, rakovinou mízních uzlin. Jejich vztah byl velmi přátelský, prožili však i období, kdy to mezi nimi skřípalo.
Pohřeb Jiřího Bartošky se podle informací CNN Prima NEWS uskuteční 20. května ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Veřejnost bude mít možnost uctít jeho památku od 10 do 17 hodin, připraveny budou rovněž kondolenční knihy. Uvedla to Uljana Donátová, mluvčí karlovarského filmového festivalu. Herec a prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zemřel minulý čtvrtek ve věku 78 let.
Jiří Bartoška měl celou řadu tváří. Byl nejen charismatickým hercem, ale i lvem salónů, prezidentem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, ale také investorem. Jeho rodině patří několik významných nemovitostí nejen v Praze. Redakce CNN Prima NEWS shrnula Bartoškův pozoruhodný život v pořadu Souvislosti.
Na zesnulou švýcarsko-německou herečku Karin Leschovou, která se do podvědomí českých diváků zapsala díky roli královny v pohádce Tři oříšky pro Popelku, s úctou vzpomíná také Vítězslav Jandák. Jak pro CNN Prima NEWS prozradil, během natáčení zmíněné pohádky, v níž ztvárnil postavu princova pobočníka Kamila, se do ní zamiloval. Jak jeho pokus o sblížení dopadl?
Zesnulý herec Jiří Bartoška, který zemřel ve věku 78 let, si na sklonku života nechal postavit luxusní dům v obci Andělská Hora na Karlovarsku. Objekt byl dokonce nominován na prestižní Českou cenu za architekturu. Jak to v jeho království vypadalo?
Už tisíce lidí podepsaly za pouhé dva dny petici, která chce uctít legendárního herce Jiřího Bartošku. Prosazuje, aby jméno prezidenta Mezinárodního filmového festivalu nesla jedna z ulic v Karlových Varech. Petici podepisují i lidé, kteří v lázeňském městě nebydlí. Na pietních místech pak dál přibývají květiny a svíčky.
Věděli jste, že první hraný film z Rakouska-Uherska natočili filmaři v Hořicích na Šumavě? Dějiny kinematografie se tu začaly psát díky jedinečným pašijovým hrám. Unikátní podívaná s více než stoletou tradicí má své fanoušky po celém světě dodnes.
Stovky lidí přicházejí na pietní místa vzdát hold oblíbenému českému herci Jiřímu Bartoškovi. Dvě vznikla v Karlových Varech, další v Praze. V lázeňském městě navíc místní navrhují, aby se po zesnulém prezidentovi mezinárodního filmového festivalu jmenovala ulice.
Přípravy letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (KVIFF) pokračují i přes úmrtí jeho prezidenta Jiřího Bartošky podle plánu. Festival se od 4. do 12. července uskuteční v rozsahu a kvalitě, na které jsou hosté i návštěvníci zvyklí, uvedla mluvčí tradiční akce Uljana Donátová.
Herec Jiří Bartoška, který zemřel ve věku 78 let, bojoval s rakovinou hned dvakrát. Zatímco poprvé nad ní dokázal zvítězit, podruhé už bohužel zákeřná nemoc byla nad jeho síly. Do poslední chvíle neztrácel naději. Přestože podstupoval chemoterapie, ještě v březnu po boku manželky dorazil na předávání cen Český lev. Jaké byly jeho poslední chvíle?
Reportérka CNN Prima NEWS Barbara Kirchnerová vzpomínala na poslední setkání s Jiřím Bartoškou: Byl pohublý, rozhovory odmítal, na tváři měl ale úsměv. Zpráva o smrti legendárního herce a prezidenta karlovarského filmového festivalu zasáhla ve čtvrtek Česko. Přestože bylo v poslední době znát, že se necítí nejlépe, o nemoci mluvil s humorem, zavzpomínala Kirchnerová ve vysílání CNN Prima NEWS.
Zpráva o úmrtí Jiřího Bartošky zarmoutila i světovou hvězdu Russella Crowea. Na prezidenta karlovarského filmového festivalu zavzpomínal na síti X. Při 57. ročníku KVIFF při zahajovacím ceremoniálu převzal z rukou Bartošky cenu za celoživotní přínos světové kinematografii. Výrazná postava české herecké scény odešla 8. května ve věku 78 let.